2. A se připravuje na výlet

Dočetli jsme knihu Poselství z říše skřítků od Boženy Tymichové. Je to příběh o životě městských skřítků žijících v Opočně. Skřítkové pomáhají lidem, ale lidé je přitom nevidí. V knížce skřítkové čelí ošklivým žertům a hrubému chování podzemních skřítků. Podzemní skřítkové žijí z lidského strachu a hněvu a začíná jim být v podzemí těsno. Skřítkové z města za pomoci lesních skřítků však nakonec zvítězí nad zlem díky svému pozitivnímu přístupu.

V rámci školního výletu se vypravíme za těmito skřítky do Opočna. Na náš výlet jsme si ozdobili trička třemi usměváčky. Děti měly předkreslenou šablonu s třemi kroužky a samy dokreslily usměváčkům obličeje a vlasy. Nejprve jsme si udělali na papír návrh a poté malovali textilními fixami přímo na tričko. Každý si tak mohl vytvořit originální tričko podle vlastních nápadů. Fotky zde

Michaela Sklenářová