V. A- naše projekty

Posíláme všem malou ochutnávku výstupů z našich dvou projektů.

V tom prvním pod názvem Ten vánoční čas každá skupinka měla vypracovat vánoční úlohy z českého jazyka i matematiky, posbírat vánoční recepty, vymyslet básničky o Vánocích, zjistit texty méně známých koled a vánočních písní nebo to, jak je to s nadělováním v různých zemích světa. Prostě jsme se snažili vyhledat co nejvíce vánočních zajímavostí. Pak ještě následovala soutěž o nejhezčího anděla, vyrobeného libovolnou technikou.

Druhá ochutnávka je z první části projektu Vesmír a my. Protože nás vesmír hodně zajímá,  už teď se těšíme na druhou část, která proběhne na jaře. Fotky zde

Vaše V. A

Košíkářská dílna V. A

O tom, že je naše třída tvořivá, opravdu není pochyb. Proto se pouštíme i do náročnějších činností a výsledky opravdu stojí zato! V naší košíkářské dílně jsme pletli košíčky z pediku a vplétali do nich barevné papírové provázky. Jak se nám to povedlo, posuďte z přiložených fotografií sami!
Žáci V. A

Jak si v V. A užíváme hodiny ČJ

Že jsou hodiny českého jazyka nuda? Tak to u nás vážně neplatí! Posíláme malou ochutnávku z poslední doby všem, kteří nám nevěří! V lednu jsme probírali vzory podstatných jmen. Na tyto vzory jsme si sami vyrobili krásné barevné kartičky, které používáme při určování vzorů a zdůvodňování psaní i/y v koncovkách. Zároveň se s chutí proběhneme po třídě, neboť u nás má každý vzor svůj “příbytek” a naším úkolem bývá přiřazení zadaného slova ke vzoru (tedy: honem se slovem do jeho domku!).

Od postatných jmen jsme plynule přešli k přídavným. Dostali jsme za úkol vybrat si dvě podstatná jména, ta nakreslit a napsat k nim co nejvíce přídavných. O tom, že se nám to náramně povedlo, nemůže být ani pochyb.

Protože rádi čteme, vyrostl nám ve třídě strom čtenářovník. Místo plodů má ve své koruně spousty knih, které jsme již přečetli. O knížkách si hodně povídáme, vždy nějaké pěkné doporučíme svým spolužákům. Baví nás domýšlet děj knih podle naší fantazie a tak jsme vlastně všichni tak trochu spisovateli!

Po Novém roce se články v čítance i naše slohové učivo točilo hlavně kolem novoročních předsevzetí. I my jsme si nějaká dali. Pod heslem “Kam bychom chtěli dojít v roce 2017”, jsme je napsali na obkreslená chodidla, vystřižená z barevného papíru. Cestu k úspěšnému roku jsme nakreslili na tabuli.

Vám všem úspěšný celý rok 2017 přeje V. A

V.A si užívá sněhu!

Když nám paní učitelka oznámila, že při tělocviku půjdeme bobovat, někteří jen nevěřícně kroutili hlavami. Vždyť to je zábava pro mrňata a my jsme přece páťáci! Ovšem na kopci nad školkou pochopili i ti největší pochybovači, že bobování může být opravdu skvělá zábava a že je dobré si sněhu užít, dokud je!

Z fotografií určitě pochopíte, že jsme si užívali náramně!

Děti z V. A

V. A maluje zimu

Že je teď naše třída celá do modra? Ano, je to tak. Malujeme totiž zimu. Vločky na oknech, veselí sportující sněhuláci, okno v zimě, ptáci na krmítku,  zimní stromy nebo tajemný ledový hrad… To všechno jsou náměty, které se snažíme ztvárnit. A jak se nám to vede, posuďte podle fotografií sami! Bohatou fotogalerii z projektů naleznete zde

Vaše V. A