Recitační přehlídka

Ve středu 8. února 2017 odpoledne bylo po několikaleté odmlce na naší škole uspořádáno školní kolo recitační přehlídky. Před komisi předstoupil úctyhodný počet 19 odvážných recitátorů. Soutěžilo se celkem ve čtyřech kategoriích. Sami si vybrali text, který se všichni svědomitě naučili, a pak pilovali přednes. V hodnotící komisi zasedla paní učitelka Marcela Mourečková, která byla také hlavním „motorem“ a garantem přehlídky, vedle ní pak hodnotily projev dětí paní učitelky Eva Hanykýřová a Jiřina Dopitová.

Vybrat nejlepší nebylo vůbec jednoduché a o umístění rozhodovaly opravdu jemné rozdíly. Konečný výsledek byl nakonec tento:

V 0. kategorii ( 1. třída) soutěž neměla účastníka.

V 1. kategorii (2. a 3. třída) 1. místo Amálie Svobodová, 2. místo Tereza Plachá, 3. místo Adam Nahi,

v 2. kategorii (4. a 5. třída) 1. místo Anna Mourečková, 2. místo Eliška Hobzová, 3. místo Tereza Svobodová,

ve 3. kategorii (6. a 7. třída) 1. místo Stela Stropková, 2. místo Alžběta Nebřenská, 3. místo Kristýna Klementová,

ve 4. kategorii (8. a 9. třída) 1. místo Karolína Martínková.

Oblastní kolo by mělo proběhnout 8. a 9. března 2017 v Rudné, soutěžit mohou právě recitátoři umístění na prvních třech místech v příslušné kategorii.

Je na místě všem zúčastněným poděkovat za poetické odpoledne.

Jiřina Dopitová