Stromová miminka na školní zahradě

Členové kroužku Malý průzkumník přírody vysadili u prvního stupně základní školy Řevnice dva malé stromečky – jilm habrolistý a javor klen. Doplnili tak školní zahradu o druhy, které zde chyběly. V zahradě jsou cíleně pěstovány domácí rostliny, které zde mají tradici, jsou zvyklé na místní podnebí a vytvářejí přirozené prostředí pro další organismy.

Do jámy pod kořeny stromků průzkumníci zakopali dobře uzavřené lahve se svými podpisy a vzkazem pro ty, kteří třeba jednou budou odstraňovat pařezy a připravovat zem pro další výsadbu.

Sazeničky dvou nových stromků jsou opravdu malé – taková stromová miminka, prosíme proto děti a všechny, kdo se na školní zahradě pohybují, aby byli opatrní a stromky nepoškodili. Chceme totiž, aby lahve se vzkazy zůstaly v zemi nejméně 100 let. Fotka

Pavel Černý