Soutěž v pojídání krupicové kaše

Milý strávníci našeho časopisu a vážení čtenáři naší jídelny,

možná jste postřehli, když jste místo na tabuli koukali z okna vaší učebny, že i letos se v naší krásné a útulné jídelně konal již druhý ročník oblíbené soutěže „Pojídání krupicové kaše bez použití rukou a nohou.“ Díky trochu neohrabané organizaci organizátorů, kteří organizovali tento závod, nám bohužel vypadlo první kolo ve 12 hodin. Ale naštěstí se štěstěna přiklonila na stranu tohoto téměř již olympijského sportu a druhé kolo už probíhalo bez nejmenších potíží. Jelikož počet soutěžících vyplňujících čekání na začátek akce čítal celkem jedno odvážné děvče, nezbývalo, než verbovat zdatné borce přímo na kolbišti, tudíž v jídelně. Snad díky lákavé ceně pro vítěze neodolalo celkem 7 dalším mlsounů a tak nás bylo celkem, jako v tom filmu, celkem 8 statečných.

Nervozita před startem byla značná. Někteří závodníci si před výkonem museli dát rozcvičku v podobě rýžových kopečků, jiní prováděli strečink jazyka a další prostě jen odhadovali soupeře nenápadným pokukováním po jejich tělesných proporcích probíraje si v mysli taktiku vyblizování talíře. Konečně nastala chvíle, kdy závodníci zasedli za svůj talíř krupicové kaše, dali ruce za záda a nedočkavě čekali na startovní pokyn. Ten přišel záhy a borci se s vehemencí zabořili do svých nemalých porcí. Za halasného povzbuzování svých spolužáků si drali cestu krupičkou. Některým se vlivem horké kaše začalo kouřit z uší, jiní nedbali zacpaných nosů a orosených řas. Bylo zajímavé sledovat   různé techniky, které závodící žáci zvolili. Jistě si mnozí připomněli své útlé mládí, z kterého čerpali inspiraci. Nejlépe se s plným talířem krupky vyrovnal žák Jan Nývlt, kterému srdečně blahopřejeme. Kromě nezbytného diplomu za 1. místo, získal i energeticky hodnotnou věcnou cenu – pytlík dětské krupičky. Může ji využít pro další tréning na příští klání nebo jen tak si s přáteli nezávodně zablízat.   Ostatní závodníci ale také nesmutnili. Všichni byli rádi, že dokončili závod, a že si ho tak krásně užili.

Již nyní se těšíme na další, již třetí ročník, který na sebe nenechá jistě dlouho čekat. Fotky z akce zde

Za organizační tým,  P.Stolín