Prohlášení – bruslení a nebezpečný plyn 5. 11. 2015

Vážení rodiče,

dne 5. 11. došlo na výuce bruslení v Černošicích k nadýchání se dětí a pedagogického doprovodu nebezpečným plynem. Ve večerních a nočních hodinách bylo několik dětí vyšetřeno na pohotovosti pro dýchací potíže, některé děti jsou i hospitalizovány. Z lékařských zpráv vyplývá, že došlo k otravě nebezpečným plynem amoniakem (čpavkem).

Doporučení!!! Při vážných dýchacích potížích Vašich dětí vyhledejte neprodleně lékařskou pomoc! Jinak dýchat čerstvý vzduch a být v klidu.

Celou věc jsme neprodleně po zjištění vážných zdravotních obtíží dětí nahlásili na Policii ČR a už od večerních hodin se případem zabývají kriminalisté pro Prahu – západ.

Již několik let se zimním stadionem v Černošicích spolupracujeme a jezdíme k nim na výuku a nikdy se nám nic podobného nestalo.

Celou situaci budeme nadále sledovat a podrobně Vás informovat.

Děkujeme za pochopení, dětem přejeme brzké zotavení.

Mgr. Simona Škaloudová