Den kariérového poradenství ve firmě Ski and Bike

V rámci kariérového poradenství proběhly 24.9.-26.9. projektové dny 9. tříd ve firmě Ski and Bike v Praze Radotíně.

Cílem bylo ukázat v praxi běžný život firmy, vedení firmy, zaměstnanců v různém odvětví (prodej, servis, ekonomické oddělení, PR a další), tedy propojit praktický život firmy navíc s kariérou jednotlivých zaměstnanců-co potřebují za vzdělání, jaké musí mít např. dovednosti apod.

V úvodu se žáci dověděli zajímavosti o této rodinné firmě, např., že byla založena úspěšným závodním lyžařem Jaromírem Průchou v roce 1910 v prostorách Vindyšovy továrny a sloužila k výrobě pomůcek pro český Sokol.

Od té doby prošla továrna rekonstrukcemi, svou stávající podobu získala až v letech 2018-19.

Poté se žáci rozdělili do skupin a procházeli jednotlivými pracovišti, kde se jim zaměstnanci věnovali.

Konec prohlídky byl zakončen vzájemným sdílením informací, které žáci při prohlídce získali.

Návštěva firmy byla velmi zajímavá a pro velký úspěch ji rádi zopakujeme s příštími deváťáky znovu.