Den Země na ZŠ Řevnice

V pátek 22. 4. se naše škola zapojila do oslav Dne Země. Tento den si naši žáci přiblížili smysl tohoto svátku a v rámci svých tříd vytvořili návrhy jednotlivých zastavení Naučné stezky Řevnice. Tyto návrhy jsou vyústěním naší půlroční práce, kdy žáci ve spolupráci s odbornými garanty a za pomoci svých učitelů vytvořili obsah jednotlivých informačních tabulí stezky.

Všech třináct návrhů žáci slavnostně prezentovali na závěr pátečního školního dne před panem starostou, vedením školy, svými učiteli, pozvanými garanty a veřejností. Návrhy jsou vystavené na prosklené stěně přístavby. Hotové texty a obrázky jsme předali jak v tištěné, tak elektronické podobě Mladému hlasu Řevnic, který je nyní předá do grafického centra a následně dojde k vyhotovení informačních tabulí a k jejich umístění do terénu. K tomu by mělo dojít během prázdnin.

Naše škola však bude mít již v brzké době před budovou 2. stupně vytvořený zmenšený model řevnické stezky, který bude součástí právě probíhajících zahradnických úprav u budovy 2. stupně a u nové přístavby školy.