Divadlo Gong – 2.C

V polovině měsíce dubna se vypravila třída 2. C do pražského divadla Gong na představení Devatero pohádek. Děti cestovaly vlakem do Libně. Odtud pokračovaly pěšky rušnou Českomoravskou ulicí. Vzpomínali jsme na klid a čerstvý vzduch, který v Řevnicích zatím stále máme. Cestou jsme luštili dlouhý název pro Drahobejlovu ulici. Jakpak asi takový název vznikl? Třeba bude někdy takové zamyšlení tématem budoucí slohové práce. V divadle nás mile přivítali a za pár chvil už jsme seděli na modrých sklápěcích sedačkách. Při představení jsme drželi palce poštákovi, který se snažil doručit zamilované psaní bez adresy. Procestoval kvůli tomu celý svět. Na své pouti potkal na smrt nemocného čaroděje i princeznu Zubejdu, kterou léčil chlebem s tvarohem.  Celé pásmo doprovázely pěkné písničky a díky promítaným kulisám nám putování po divadelních cestách necestách opravdu rychle ubíhalo. V nabídce divadla Gong je několik dalších pěkných představení pro malé i velké děti.

Práce žáků naleznete zde

Marcela Mourečková