Dopoledne záchranářem

Ve středu 4. 5. se čtyři žákyně z pátých tříd zúčastnily krajského kola Helpíkova poháru – zdravotně – výchovné soutěže, kam postoupily na základě nejlepších výsledků z teoretických testů první pomoci v rámci školního kola. Těmto testům předcházela přednáška i praktické ukázky od pana Strončeka ze záchranné služby.

Krajské kolo probíhalo v Černošicích. Soutěžící žáci si na modelových situacích s reálně namaskovanými figuranty ověřili, zda zvládnou získané teoretické poznatky přenést do praxe. Na pěti stanovištích si postupně vyzkoušeli, jak pomoci lidem v bezvědomí, popáleným, s otravou alkoholu, po úrazu hlavy apod. Na každém stanovišti podle svého výkonu získávali body, které se nakonec ještě s testem od Policie ČR sečetly.

Naše posádky sice neobsadily přední postupová místa, ale odnesly si zkušenost, jak přispět k záchraně lidského života. A to je cennější než umístění na stupních vítězů. Fotky

Kateřina Lenk