Koloběžkový výlet

Opět je to tu. Koloběžkový výlet pro děti ze ZŠ Řevnice, uspořádal spolek rodičů Řevnický Kalamář, v pátek dne 18. 11. 2016. Počasí nám přálo, už od rána vypadalo slibně. Sešlo se nás čtrnáct statečných „koloběžkářů“. Před sebou jsme měli 18 km jízdy na koloběžkách zn. Kostka, které jsme si někteří vypůjčili od firmy Koloběžíme. Chtěli bychom tímto poděkovat panu Honzovi, který pro děti, a nás doprovod, vybral koloběžky podle velikosti. Také nás vyškolil o tom, jak správně s koloběžkami zacházet. Letošní účastníci, holky v převaze, byli složeny z žáků z první až páté třídy. První naše kroky vedli vlakem do Berouna. Odtud jsme se již po svých vydali po cyklostezce „Po stopách českých králů na Berounsku“, směr Nižbor. Děti se cestou do Nižboru statečně odrážely, cesta nebyla jen rovná. Pod zámkem v Nižboru byly děti odměněny zážitkem a to jízdou na BMX dráze. Někteří odvážlivci se pokoušeli i skákat. Posilněny obědem „ řízek, chléb a kyselá okurka“ jsme se vydali nazpět do Berouna. Na břehu řeky, jsme narazili na dopravní hřiště, na kterém jsme si vyzkoušeli dopravní značky a jízdu podle nich. Čas se nachýlil a my jsme vyrazili na nádraží, kde jsme si koloběžky nechaly poslat autem, a do Řevnic jsme dojeli vlakem. Rodiče už na nás čekali a všichni jsme si výlet užili, tak zase příště ahoj na dalším výletě. Informace o trase jsou zde a Fotografie jsou zde.

Lenka Dvořáková

Kateřina Šupáčková