Mobilní planetárium

Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem. Toto rčení na letošní březen opravdu sedí. My sice s dětmi ve školní družině žádná kamna nemáme, ale teplo a pohodu ano. Počasí zatím venkovním aktivitám na zahradě příliš nepřeje, proto jsme přivítali možnost podívat se do mobilního planetária, které za námi přijelo až do školy. Děti měly možnost navštívit vesmír a díky zábavnému programu se dozvěděly zajímavosti v oblasti astronomie.

Pro žáky 1.tř. byl zajištěn program ,,Krtek, aneb co je tam nahoře“. Děti cestovaly s krtkem Platónem, který byl velice zvídavý a bystrý. Jeho zvědavé otázky mu pomáhal zodpovědět jeho učitel Sokrates a tři žížalí kamarádky. Řešil otázky typu: Proč Slunce svítí a někdy ne?, Proč se na Zemi střídá den a noc?, Proč nemůžeme ve městě pozorovat hvězdy? a podobně. Nejen, že se děti dozvěděly odpovědi na tyto otázky, ale rovněž si s krtkem mohly zazpívat.

Pro starší žáky byl zajištěn program s názvem ,,Astronomie pro děti“. Zde se děti s pomocí trpaslíka Zvídálka a jeho učitele Vševěda dozvěděly, jak vypadají planety Slunečné soustavy, jak je Slunce veliké a jak je daleko od Země. Tento program byl zaměřením vytvořen pro starší školáky, ale i tak byl poutavý a diváky zaujal.

Dětem se planetárium líbilo a určitě je obohatilo o nové poznatky ze světa astronomie.

A kdo ví, možná máme mezi školáky nějakého budoucího astronoma, nebo dokonce astronauta. Jistě všichni mají spoustu snů a celou budoucnost před sebou. Fotky zde

Ještě máme v družině akci ” Povídání o zvířátkách”, informaci přikládám také do přílohy zde.

1.tř. od 13,00h.
 2.tř. od 13,45h.
Děti si hradí akci samy: 45,- Kč, vše proběhne ve třídě Petry Flemrové.

Bohdana Lacinová