MOTIVUJEME DĚTI KE ČTENÍ – ČTENÍ POMÁHÁ

Nadační fond – Drad Foudation spojil své síly s organizací Čtení Pomáhá. Tato spolupráce má napomáhat zvýšení tvořivého myšlení žáků a motivovat k lepším studijním výkonům.

Žáci se do projektu přihlásí tak, že se zaregistrují na www.ctenipomaha.cz

Přečtou některou z uvedených knih na stránkách v seznamu literatury a prokáží-li znalost knihy vyplněním krátkého kontrolního testu, získávají padesátikorunový kredit. Peníze si však nenechávají pro sebe, ale věnují je na některou z nabízených charit.

Pro nejaktivnější čtenáře jsou na konci roku organizací Čtení Pomáhá připravené velké odměny jako zájezd do zahraničí či let vrtulníkem.

Naše škola chce být opět součástí tohoto projektu a tím navázat na akce „Celé Česko čte dětem“, které probíhaly na naší škole v letech minulých a byly velmi zdařilé. Dětem se moc líbily a snad je i motivovaly k častějšímu čtení.

V současné době probíhají ve vybraných třídách naší školy během výuky Českého jazyka tzv. Čtenářské dílny, které mohou být také pomocníkem při čtení nabízených knih.

Pojďme a čtěme, zde se fantazii meze nekladou a to je na tom to krásné a zábavné.