Okresní kolo Pythagoriády a výsledky Klokana

Parta šikovných matematiků z 5. tříd opět bodovala

Dne 22.3. se parta šikovných matematiků z 5. tříd ve složení Petra Ohnůtková, Elsa Balejová, Josef Liška a Tereza Buchalová vydala do ZŠ Rudná na okresní kolo Pythagoriády. Škoda, že se nemohla zúčastnit nemocná Sára Galbavá. Všichni podali velice pěkné výkony a stali úspěšnými řešiteli. Nejlepší byla Petra Ohnůtková, která získala plný počet 15 bodů a spolu s dalšími třemi žáky z jiných škol  obsadila dělené 1.-4. místo. Josef Liška a Elsa Balejová získali 13 bodů a obsadili 10.-14. místo. Tereza Buchalová vyřešila 9 úloh a umístila se na 29.-35. místě. Celkově se do soutěže probojovalo 50 nejlepších řešitelů. Všem našim reprezentantům GRATULUJEME a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy!

M. Maříková

Výsledky matematického KLOKANA naleznete zde