Páťáci v Planetáriu

Terka Buchalová

25. ledna jsme se třídou 5. A. vyrazili do planetária na Výstavišti v Praze. Jeli jsme okolo jedné hodiny – vlak plus metro.

Tam nás uvítali a dali každému vstupenku s číslem řady a sedadla. Potom jsme si odložili bundy a kabáty, nasvačili jsme se a došli na WC.

Pak jsme vyšli po schodišti, kde byl vééélký sál s kulatou promítací střechou.

A teď něco o filmu:

Jedna holka jménem Teri dostala instruktora Petra. Ten jí vyprávěl třeba něco o světelném roku, souhvězdích, meteoritech, obloze atd. Teri byla velmi chytrá a skoro na každou otázku odpověděla správně. Až se jí zeptal: „ Neříkají ti náhodou šprte?“ A ona, že jí tak říkají, ale že to nevadí.

Když film skončil, sešli jsme po schodech do takzvaného „MALÉHO MUZEA“. Tam jsme si mohli něco koupit nebo prohlédnout a vyzkoušet.

Už se blíží konec a jedeme domů do Řevnic na oběd. Myslím, že mají všichni velký hlad.

Doporučení:

Určitě se stav v planetáriu na Výstavišti, nebo i jinde. I tam to je určitě SUPR!

Aneta Chocová

V pondělí 25. 1. jsme jeli do planetária.

Sešli jsme se na nádraží a jako vždycky jsme se nahlásili u paní učitelky. Jeli jsme vlakem. Když jsme dorazili do Prahy, šli jsme na metro.

„Už jsme před budovou“, zaradovala jsem se. Šli jsme dovnitř a já byla ohromena. Viděli jsme hodně věcí a nejvíce mě zaujalo to, že jsme všechno mohli prozkoumávat a dotýkat se toho, ne jako u některých muzeí, kde se nesmí na nic sáhnout.

Bylo to super!

Šli jsme do takové bubliny, kde se promítal film. Bylo to o holčičce z páté třídy, která letěla raketou ještě s ostatními kamarády.

Tam je provázel jeden kosmonaut a chodili do dveří, kde se toho hodně dozvěděla. Třeba, že bychom nemohli žít na ostatních planetách kvůli kyslíku, vodě, vzduchu a půdě.

Když přiletíš s někým na Měsíc a ztratíš se mu, tak když mu zavoláš, hned ti odpoví. Když zavoláš někomu, kdo na Měsíci není, tak máš odpověď za vteřinu.

Bude to můj zážitek navždy. Jeďte tam taky, ať vzpomínáte jako já na věci, co jste viděli.

Česťa Krejčí

Dvacátého pátého první jsme šli se školou do planetária v Praze. Sraz byl v 08.05 a odjíždělo se v 08.21.

Vystoupili jsme z vlaku, jeli metrem a pak jsme šli pěšky do planetária. Tam jsme si odložili bundy, pak jsme svačili. Potom jsme šli do promítacího sálu, kde jsme se tak zhruba 20 minut dívali na film o vesmíru.

Tam vystupovala holčička jménem Teri a pán jménem Petr. Ten jí dával různé úkoly a tím se dostávala do pozorovatelny, kde se dívala na vesmír a dozvídala se o něm různé věci. Také toho ale hodně věděla. Když byla v poslední pozorovatelně, tak film skončil.

Po filmu jsme šli pro věci a měli jsme ještě čtvrt hodiny na to, abychom si mohli něco koupit.

Pak jsme už museli jít na vlak a vrátit se do Řevnic, kde jsme měli rozchod.

Jsem rád, že jsem si to tam užil a doufám, že i ostatní.

Bětka Nebřenská

V pondělí, 25. 1. 2016 jsme byli v planetáriu.

Když jsme tam dorazili, dostali jsme vstupenky. Potom jsme šli do šatny a uložili si věci, pak jsme se šli nasvačit a čekali, kdy začne náš program. Šli jsme do druhého patra, kde nás čekal film. Sedli jsme si do sedaček a film se spustil.

Místnost, kde se promítalo, byla jako polovina koule a na celou horní část se promítalo. Film byl velmi naučný, takže toho teď hodně vím.

Třeba to, že jsou planety kamenné a také jsou planety plynné. Po filmu jsme si mohli prohlížet exponáty v prvním patře.

Hodně dětí si koupilo suvenýr. Pak jsme museli jet domů.

Moc jsem si to užila.

Dne 25.1. v pondělí jsme se školou navštívili Planetárium v Praze. Bylo to velmi poučné a zajímavé. Byl tam i film se spoustou zajímavých a důležitých informací o vesmíru, co je v něm a dokonce i jak se měří vzdálenost vesmírných těles od Země. Nejzajímavější byl model povrchu Marsu a na něm výzkumné vozidlo. Dalo se i si něco koupit jako suvenýr.

Michal Sklenka

Nejdřív  jsme se sešli v Řevnicích na nádraží a pak jsme jeli vlakem z Řevnic do Prahy, pak jsme vystoupili v Praze na nádraží, kde jsme šli do metra, nakonec jsme vystoupili a šli jsme asi 15 min. Potom jsme viděli velkou budovu s velkou střechou, šli jsme do budovy. Byli jsme na filmu, bylo to tam dobrý !!!!!

Vít Uriánek

Dne 25 .1.  jsme  jeli do planetária. Viděli  jsme hezké  představení. Dále jsme tam viděli velký globus se souhvězdím, starověký teleskop, úžasné stroje a jiné. Nakonec jsme si koupili suvenýry.

David Procházka