Požární zásah

Příprava:

Dne 1.2. 2017 o výtvarné výchově nám paní učitelka Horská zadala úkol týkající se projektu „Požární ochrana očima dětí“. Celá třída začala kreslit obrázky, ale my jsme chtěli něco originálního, a tak nás napadlo vyrobit 3D požární zásah. Nejdříve jsme si rozdělili práci. Hasičskou stanici vyráběl Adam Jonšta, hořící dům vytvářel Donovan  Scarlett a hasičské auto dopodrobna vytvořil Lukáš Jindra. Při práci nás napadlo, co kdybychom hořící dům doopravdy zapálili. Nápad byl nakonec schválen. Pustili jsme se do práce.

Průběh zásahu:

Dne 14.3., asi ve dvě hodiny odpoledne, jsme zásah papírových hasičů uskutečnili. Vše dopředu domluvila paní učitelka Horská s panem ředitelem. Pan školník nám připravil dva kbelíky s vodou na uhašení požáru. Ještě před zapálením jsme se s výrobky společně vyfotili. Po společném vyfocení jsme ještě pořídili i podrobné foto vyrobených předmětů. Pak už jen paní učitelka vstoupila do role žháře a požár byl založen. Vše bylo důkladně zdokumentováno a nakonec uhašeno. Z domu zbyla pouze podlaha a hromádka popela.

Poděkování:

Paní učitelce Věře Horské, panu řediteli Tomášovi Řezníčkovi, panu školníkovi Petrovi Majtánovi, fotografce Elišce Ondřejovské

A  SOUTĚŽI ” Požární ochrana očima dětí”, díky ní jsme dostali nápad tento pokus uskutečnit. Fotogalerie zde