Projekt ukliďme Česko

V rámci projektu Ukliďme Česko vyšla naše škola v pátek do katastru města sbírat odpadky. Žáci byli vyzbrojeni rukavicemi, pytli a poučeni o bezpečnosti sběru. Naše třída 2. B uklízela ulici u nádraží, část ulice Pražské a V Luhu. Děti byly velmi nepříjemně překvapené, jak lidé znečišťují ulice odhozenými odpadky. Nejvíce jsme v prostou u nádraží sbírali nedopalky cigaret. Po návratu do třídy byly děti  rozhořčené a měly potřebu napsat vzkaz řevnickým občanům a návštěvníkům Řevnic.

Ukázky prací žáků 2. B:

15. 4. jsme uklízeli Řevnice a našli jsme spoustu nedopalků cigaret. Přál bych si, aby se to už nestávalo. Vadilo mi to.

Jíra Ohnůtek, 2. B

Dne 15. 4. jsme uklízeli Řevnice a nelíbilo se nám, že jsme našli hodně nedopalků cigaret! Prosíme vás, abyste moc nekouřili a abyste neodhazovali nedopalky na zem.

Carmen Iraheta, 2. B

My z 2. B jsme uklízeli město Řevnice, ale smrdělo to. Měla jsem divný pocit, že lidé vyhazují odpadky na zem. Přála bych si, aby se to nestávalo.

Uklízejte, prosím!

Sofie Šindlářová, 2. B

15. 4. jsme uklízeli Řevnice. Moc se nám to nelíbilo. Bylo tam moc nedopalků cigaret. Byl to ošklivý pohled. Přála bych si čistou přírodu.

Julie Martinková, 2.B