Výlet 2.C

Děti z 2.C prožily nádherné  tři dny uprostřed křivoklátských lesů – v  krásné přírodě, bez televize i telefonního signálu, zato plné sportovních her na hřišti i na louce, vycházek po okolí i s lesníkem, spoustou soutěží,  honbou za pokladem ukrytým pod pařezem, stavěním domečků v okolí staletých stromů, nedaleko „Tří koulí“. Nechyběla přírodovědná soutěž,  zaměřená na poznávání listnatých i jehličnatých stromů podle kůry, listů a plodů. Za  snahu o co nejlepší výkon byly děti odměněny velikou porcí zmrzliny.

Jídlo pět krát denně bylo skvělé a nechyběl ani velký táborák s opékáním  buřtů a výbornou pomazánkou pro případ, že by ještě někdo měl hlad. Počasí bylo velmi pěkné a umožnilo dětem být celý den venku v pohybu a večer po přečtení kapitoly z knížky „Mikulášovy prázdniny“ a druhý den po shlédnutí natočené pohádky z našeho loňského výletu  – okamžitě usnuly.

Poslední den jsme odjely autobusem do Křivoklátu na oběd a návštěvu přírodovědného centra.

Pak už jen cesta domů. Fotky naleznete zde