Výlet do IQlandie v Liberci- V. A

16. 6. jsme jeli do IQlandie. Sešli jsme se na řevnickém a jeli vlakem na Smíchovské nádraží, pak jsme pokračovali metrem na Černý most. Celé třídě se chtělo na WC, tak jsme si před odjezdem ještě  došli a když už jsme z něho byli skoro venku, najednou zpoza rohu vyběhla starší paní a křičela: “Pět korun nebo zavolám policii!!!” Pak si Vojta všiml nápisu: použití WC á 5,- Kč a umytí rukou také 5,- Kč. My jsme udělali obě věci. Paní chtěla jen pět a tak jsme všichni ušetřili pět korun. Počkali jsme na autobus a hurá do Liberce! V IQlandii jsme měli do dvanácti rozchod, ve 12 hodin nás čekal pořad v planetáriu a pak jsme měli zase rozchod skoro do tří.  Matěj V.

Vlakem a metrem jsme dojeli na Černý most. Tam jsme čekali na autobus. V autobuse, se kterým jsme jeli, se daly pouštět filmy. Když jsme dojeli do Liberce, připadalo nám to, jako by jízda trvala jen pět minut! Šli jsme kousek pěšky a dorazili do IQlandie. Když jsme si odložili věci, měli jsme rozchod.  S Eliškou jsme proběhly skoro všechno asi dvakrát. Moc hezké to bylo i v planetáriu, kde byl program objednaný speciálně pro nás. Pak se k nám přidala Andělka, dcera paní asistentky. Pohybovaly jsme se sice pomaleji, ale byla s ní legrace. Ani jsem si to neuvědomila, ale asi to tam bylo docela drahé, protože jsem tam utratila 180 korun. Při zpáteční cestě jsme se strašně nudili. Prožili jsme hodinu bez filmů a stevardky. Ještěže fungovala wifi, jinak bychom se úplně zbláznili. Ema T.

Bylo to tam super. Jeli jsme vlakem, potom metrem a nakonec autobusem Fun and Relax od Student Agency. V autobuse nám zapůjčili sluchátka a každý měl před sebou malý monitor- mohli jsme si pustit  hudbu nebo film. V IQlandii jsme byli i v planetáriu a měli jsme dva rozchody. Byly tam různé exponáty a přednášky. Cestou zpět v autobuse pan řidič neměl stevardku, takže jsme byli bez teplého nápoje i bez filmu. Ema P.

Dne 16. 6.  jsme jeli do IQlandie v Liberci. Ráno v sedm hodin jsme měli být na nádraží v Řevnicích. Vlakem jsme jeli na Smíchov a odtud metrem na Černý most. Tam na nás čekal autobus Student Agency, Tímto autobusem jsme jeli do Liberce. Po vystoupení jsme museli jít chvilku pěšky. Po IQlandii jsem chodila s Lindou. Nejdříve jsme navštívily expozici “Pravěk”. Tam byly archeologické vykopávky. Do této expozice se dostanete z přízemí po schodech dolů. Potom jsme prošli ještě spoustu dalších expozic. Adéla

Jeli jsme nejdřív vlakem, pak metrem a nakonec autobusem. Když jsme dojeli do Liberce, šli jsme pěšky do IQlandie, cesta byla celkem krátká. Na místě jsme dostali rozchod a v 11.55 jsme se měli sejít u planetária.A potom jsme měli zase rozchod. Já osobně jsem chodila jenom s mojí BFF, později se k nám ovšem přidala Andělka, dcera  naší paní asistentky.  Podruhé jsme se sešli u IQ shopu. Mohli jsme si něco koupit. Pak už se šlo na bus a v buse byla nuda. Ale jinak SUPER!  Eliška

V IQlandii to bylo super. Můžeme být rádi, že nás tam paní učitelka vzala a objednala dopravu tím super autobusem Fun and Relax od Student Agency, kde byly televizky a wifi. Prošli jsme si v IQlandii vše, co nás bavilo. Postavili jsme si domino, ale šli kolem nás dva”tydýti” a zničili nám ho. Ale co! Vrátili jsme se až v podvečer. Moc děkujeme naší paní učitelce. Vojta